Glamour kaviareň s ázijskými dezertmi

Niektoré z projektov, na ktorých pracujeme, nás jednoducho nadchnú svojou jedinečnosťou. Jedným z nich je aj novootvorená pražská kaviareň Cafioca s neokukaným dizajnom, ktorý sa v súčasnom kaviarenskom svete skutočne vyníma.

Návrh a realizácia interiéru kaviarne

Príbeh spolupráce

  • Klientka nás oslovila s krásnou víziou. Vrátila sa zo štúdií v Londýne a v Prahe jej chýbala príjemná, originálna kaviareň na stretávanie sa s priateľmi, ktorá by zároveň ponúkala v iných európskych metropolách toľko populárne ázijské zákusky. Tie doteraz v Česku chýbali. Tak sa rozhodla pre vlastnú kaviareň, ktorá sa od ostatných bude odlišovať nielen svojou ponukou, ale aj dizajnom.
  • Keď nám potom prvýkrát dala klientka ochutnať tortičky, ktoré chce svojim zákazníkom ponúkať, boli sme nadšení. Hneď nám bolo jasné, že súčasná vlna škandinávskeho a industriálneho štýlu, ktorá vládne kaviarňam po celom Česku aj Slovensku, sa k takému zaujímavému podniku s netradičnou ponukou nehodí.

Unikátny koncept

  • Naša dizajnérka Bára a architekt Vítek, ktorí mali návrh aj realizáciu interiéru kaviarne na starosti a skvele sa vzájomne dopĺňali, sa s klientkou zhodli, že Cafioca nebude ďalšou minimalistickou kaviarňou s betónovou stierkou, dreveným barom a čiernymi svetlami. Naopak! Chceli sme živé, teplé farby a luxusné materiály. Najväčšou inšpiráciou nám boli interiéry dizajnérky Kelly Wearstler, ktorá razí myšlienku maximalizmu a vo svojich interiéroch kombinuje lesk glamour štýlu spolu s perfektným využitím potenciálu samotného priestoru. Ťažiskovými prvkami interiéru kaviarne sú tak mramor, mosadz, drevo a pohodlné kreslá a lavice potiahnuté zamatom v teplých farbách.

Rozsah a špecifiká projektu

  • Dvojposchodový priestor na Revolučnej ulici v centre Prahy, ktorý si klientka našla, slúžil v minulosti ako rýchle občerstvenie - vo veľkom sa tu fritovalo, čo sa na priestore výrazne podpísalo. Poschodia navyše spájalo zanedbané schodisko.
  • Vytvorili sme unikátny koncept celého priestoru, ktorý skvele vystihol majiteľkinu predstavu o v dnešnom kaviarenskom svete naozaj jedinečným interiérom. Zároveň sme klientke pomohli aj s dokumentáciou pre príslušné úrady a dohliadali sme nad celou realizáciou.

Zaujímavosti

  • Priestor je navrhnutý v tejto dobe neobvyklom glamour štýle v kombinácii s praktickými vychytávkami, ktoré hostí určite potešia. Väčšina vybavenia je zhotovená na mieru a nikde inde ich tak nenájdete.

Návrh a realizácia interiéru kaviarneNávrh a realizácia interiéru kaviarneNávrh a realizácia interiéru kaviarneNávrh a realizácia interiéru kaviarneNávrh a realizácia interiéru kaviarneNávrh a realizácia interiéru kaviarneNávrh a realizácia interiéru kaviarneNávrh a realizácia interiéru kaviarneNávrh a realizácia interiéru kaviarneNávrh a realizácia interiéru kaviarneNávrh a realizácia interiéru kaviarneNávrh a realizácia interiéru kaviarne

Tiež by ste chceli reštartovať interiérový dizajn?

Vytvorte dopyt

Alebo nám zavolajte na +421 905 438 641 alebo napíšte na info@hezkey.sk.

Ďalej by vás mohlo zaujímať

Domáci kórejská kuchyne v modernom bistre

Štyri poschodia pivného potešenia - interiéry návštevníckeho centra

Kaviareň z ríše divov

Geometrická kaviareň v polyfunkčnom dome